1. Black Mirror

  Black Mirror

  IMDb : 8.2 5 Sezon 22 Bölüm

  Black MirrorNetflix platformunda yayın hayatını sürdüren Black Mirror izle dizisi, genel olarak futüristik bir tavırla dizi izleyicilerine hitap ediyor. Black Mirror dizisi toplamda 5 sezon ve 15 bölüm olarak da izleyicilerin ilgisini çeken bir yapım olarak ifade ediliyor. Alternatif gelecek senaryolarını üreten Black Mirror adlı dizi, aynı zamanda da her bölümde farklı konuları ele almasıyla da izleyici kitlesini bambaşka dünyalara sürükleyen bir proje olarak görülüyor. Black Mirror izle dahilinde hareket edecek olan izleyici kitlesinin her bölümde farklı senaryolara tabi olması da dizinin diri olarak kalmasını sağlayabilecek temel bir öge olarak görülmektedir. Böylelikle her zaman merakla beklenen bir yapım olduğu da söylenebilmektedir.Mini dizi görüntüsü çizse de her yıl üç yeni bölümle dizi izleyici kitlesinin takip ettiği bir yapım olan Black Mirror; öyküleri kadar oyuncu kadrosu bakımından da yıldızları içerisinde barındıran bir proje olarak görülebilmektedir. Her oyuncunun birer bölümde karakterlere hayat verdiği Black Mirror dizisinin kurgusuna uygun biçimde gerçekleştirilmektedir. Jon Hamm, Daniel Kaluuya, Hayley Atwell, Bryce Dallas Howard ve Miley Cyrus gibi isimler birer bölüm de olsa Black Mirror adlı dizi içerisinde oyunculuklarını sergilemişlerdir. Black Mirror izle dizisinin ilgi çekmesinde etkili olan bu isimler başarılı performanslarını senaryoyla harmanlayarak uzun yıllardan beridir kendinden söz ettiren bir projeye imza atmışlardır.İlk başlarda fazlasıyla karmaşık ve anlamsız olarak görülse de Black Mirror adlı dizi, zaman içerisinde kendisine bağlayan bir yapım olarak adlandırılıyor. Teknolojiyle insan doğasını bir arada tutan Black Mirror adlı diziyi izlemek isteyenler kendilerini bambaşka bir dünyada buluyor. Black Mirror izle seçeneklerinden yararlanmak adına tercihlerini belirten kullanıcıların, aynı zamanda da bu yıl içerisinde Netflix platformunda kendini gösteren Black Mirror Bandersnatch adlı film ile de bu sektörde bambaşka bir anlayış içerisine dahil olabiliyor. Black Mirror Bandersnatch içerisinde yer alan ana karakterin yönlendirmeleri izleyiciler tarafından gerçekleştiriliyor. Böylelikle izleyicilerin kurguya müdahale etmesi ve karakterlerin farklı farklı olaylarla karşılaşmaları Black Mirror Bandersnatch içerisinde görülen bir olay örgüsü olarak ifade edilebiliyor.
  5.0
  ( Toplamda 0 oy verildi. )

      8.2   15

Background
 1. Bu bilimkurgu antolojisi dizisi, insanların var olabilmek için puan topladığı, hafıza implantları taktırdığı ve çok daha fazlasının gerçek olduğu bir dünyada geçiyor.
 2. TÜMÜNÜ SEÇ
  TÜMÜNÜ KALDIR
 1. Bu antoloji dizisinin 2. sezonunda bir sosyal medya bağımlısının, canlı bir hayat şovunun parçası olan bir kadının ve diğerlerinin karanlık hikayeleri anlatılmaktadır.
 2. TÜMÜNÜ SEÇ
  TÜMÜNÜ KALDIR
 1. Bu teknolojik öykülerde, aşıklar gerçeküstü bir cennette buluşur, tuhaf mesajlar genç bir adama acı çektirir ve bir sosyal uygulama büyük bir gücü eline geçirir.
 2. TÜMÜNÜ SEÇ
  TÜMÜNÜ KALDIR
 1. Teknolojinin karanlık yüzünü anlatan bu masallarda bir fantezi kontrolden çıkıyor, her şeyi gören cihazlar karanlık sırları açıklıyor ve bir kadın bir avcıdan kaçıyor.
 2. TÜMÜNÜ SEÇ
  TÜMÜNÜ KALDIR
 1. Bir video oyunu bir dostluğun değişmesine neden olur. Bir sosyal medya şirketinde rehine krizi yaşanır. Bir genç, favori pop yıldızının yapay zekâ versiyonuyla bağ kurar.
 2. TÜMÜNÜ SEÇ
  TÜMÜNÜ KALDIR
Yorum Alanı